Hizmetler

 

Okuma salonunda altı çalışma masası ve internet bağlantısı olan iki bilgisayar kullanıma açıktır. Kablosuz internet bağlantısı mevcuttur. Kütüphane ağın içinde enstitü tarafından sağlanan süreli yayınların ve Encyclopaedia of Islam 'in online kullanımı mümkündür. Sınırlı sayıda fotokopi enstitümüz dahilinde yapılabilmektedir, fazla miktarda fotokopi talepleri telif hakları uyarınca enstitü dışında yapılmaktadır.
Kitapların ödünç verilmesi mümkün değildir. Almanya’daki telif kanunları çerçevesinde biraz kısıtlanmış da olsa; belge dağıtım hizmeti sağlayan subito üzerinden, süreli yayınlardan makaleler ve kitaplardan bölümler ısmarlamak mümkün olmaktadır. Bu takdirde, baskı ücretine subito tarafından talep edilen ücretler de eklenmektedir.

Kütüphaneler arası ödünç verme
Kütüphanemiz kütüphaneler arası ödünç verme sistemine dahil değildir. Fakat Almanya'daki kütüphanelerde bulunmayan kitap ya da dergi makalelerinin fotokopisi kütüphanemizce çekilip gönderilebilinir. Bu konudaki soru ve isteklerinizi lütfen şu adrese yönlendirin: oiibib@remove-this.oidmg.org

E-kitaplar
Enstitü ağı içinde Max Weber Vakfı'nın kütüphaneler konsorsiyumunda satın alınan ciando ile ebrary e-kitap sağlayıcılarının çeşitli e-kitaplara erişilebilir. Ciando giriş sayfası için buraya ebrary gitiş sayfası için buraya tıklayınız.